Kurs językowy w Stanach Zjednoczonych - Nowy Jork, Brooklyn

 

Szkoła na Brooklyn’ie jest lokalną i niezależną szkołą językową. Zajęcia skupiają się na potrzebach językowych  studentów, wykorzystując nowoczesne środki nauczania i komunikacji. Sale są komfortowe, w pełni wyposażone, nowoczesne z pięknym widokiem na Manhattan. Zajęcia prowadzone są w małych grupach (maksymalnie 10-os. i 12-os. w wakacje ), dzięki czemu poziom zajęć utrzymany jest na wysokim poziomie. Jest także dostęp do wspólnej kuchni (kawa, herbata), „Mac Lab” Sali komputerowej, iPadów oraz bezprzewodowego internetu.

Celem szkoły jest nie tylko nauczanie języka angielskiego ale także zwiedzanie Nowego Jorku – odkrywanie go z różnych stron, smakowanie różnych dań, podziwianie architektury oraz interakcja z otoczeniem.

Szkoła położona jest zaraz za mostem łączącym Brooklyn z Manhattanem, w wieżowcu z którego widać całą zatokę i centrum (34te piętro). Jest tu cicho i bezpiecznie, nie ma tłoku takiego jak w centrum miasta, jest to alternatywna część miasta, gdzie ma miejsce wiele wydarzeń kulturalnych, eventów, festiwali, wieczornych imprez, jest też wiele różno kulturowych restauracji, muzeów, galerii i kin, a jest to zaledwie jeden przystanek metrem od śródmieścia.

·         Wiek: Od 18 lat

·         Średnia wieku: 30 lat

·         Lekcja trwa 45 minut

·         Książki i materiały w cenie

 

 Kurs językowy:

Standardowy – 20 lekcji/ tyg.

Kurs uczy praktycznego użycia języka w różnych sytuacjach życiowych, w i poza klasą. Zajęcia obejmują ćwiczenia mówienia, słuchania, pisania i czytania. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu nauczyciel może indywidualnie podejść do każdego kursanta, dając informację zwrotną i radę, jak rozwinąć wiedzę. Zajęcia prowadzone w godzinach: Poniedziałek: 10:00 – 13:15, Wtorek – Piątek: 9:00 – 12:15.

 

Pół-Intensywny – 22 lekcje/ tyg.

Jest to kurs standardowy poszerzony o 3 dodatkowe lekcje konwersacji w tygodniu. Są to zajęcia poruszające tematy np. dotyczące miasta i aktualnych wydarzeń – jest to nauka i ćwiczenie mówienia i zarazem praktyczne poznawanie otoczenia. Zajęcia skupiają się na ćwiczeniu płynności mówienia, poprawnej wymowie, poszerzaniu słownictwa i innych. Zajęcia prowadzone w godzinach: Poniedziałek: 10:00 – 13:15, Wtorek – Czwartek: 9:00 – 14:00, Piątek – 9:00 – 12:15

 

Biznesowy – 23 lekcje/tyg.

Kurs przeznaczony dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych kursantów, którzy potrzebują poznać język biznesu np. po ukończeniu studiów, ludzie biznesu, profesjonaliści. Zajęcia prowadzone w małych grupach, maksymalnie do 8-os. Program odbywa się w tygodniowych modułach i porusza tematy:

Korespondencja biznesowa, pisanie emaili, pisanie raportów, spotkania, międzynarodowa wymiana handlowa, świadomość multikulturowa, networking, marketing, finanse. Zajęcia prowadzone w godzinach: Poniedziałek: 10:00 – 13:15, Wtorek – Czwartek: 9:00 – 14:00, Piątek – 9:00 – 12:15

 

Zakwaterowanie:

Rodzina goszcząca

Może to być rodzina z dziećmi, para na emeryturze, singiel/ka lub samotny rodzic. Różnorodność etniczna jest ważną częścią Nowego Jorku, dlatego rodziny mają różne korzenie np. azjatyckie, hiszpańskie, afrykańskie itd. ale wszystkie są anglojęzyczne. Do wyboru są pokoje 1-os. lub 2-os. ze śniadaniem lub śniadaniem i obiadem. Ręczniki i pościel jest zapewniona, a pranie można zrobić raz w tygodniu.

Przyjazd jest planowany na niedzielę poprzedzającą pierwszy dzień kursu ( poniedziałek). Wyjazd planowany jest na sobotę, czyli dzień po zakończonym kursie (piątek). Za dodatkową opłatą można zmienić dzień przyjazdu i wyjazdu.

 

Współdzielone mieszkanie

Współdzielone mieszkania zlokalizowane są w 2 miejscach: Crown Heights i historycznym Ditmas Park. Ta opcja zakwaterowania jest przeznaczona dla bardziej niezależnych ludzi, którzy chcą mieszkać z innymi kursantami za szkoły. Zwrotny depozyt w wysokości 100 $ pobierany pierwszego dnia w szkole.

Crown Heights: W tej dzielnicy jest wiele muzeów, rodzin z dziećmi, młodych ludzi, profesjonalistów i artystów. Mieszkanie znajduje się 18 min. jazdy metrem od szkoły.

Mieszkanie: 5 sypialni ( 3 pojedyncze i 2 podwójne), 2 łazienki i duża kuchnia, która jest w pełni wyposażona.

- Ditmas Park: Budynek Wiktoriański mieści się w atrakcyjnej historycznie dzielnicy i jest 25 min. jazdy metrem od szkoły. W tym budynku mieszkają kursanci ze szkoły oraz inni goście. Właściciel domu mieszka na parterze ze swoją rodziną.

Dom: 6 sypialni na dwóch piętrach, 3 łazienki, 2 salony, duża kuchnia i duży ogród.

 

Dodatkowe Info

Szkoła organizuje atrakcyjny program pozalekcyjny, w którym biorą udział kursanci i są to gry i zabawy w szkole, wycieczki, wieczorne imprezy itp. Jest to świetna okazja, by ćwiczyć język w luźnej atmosferze, nawiązywać nowe znajomości i zwiedzać miasto. Są to np.: Kino na świeżym powietrzu, wycieczka po Brookyln’ie, wspólny posiłek w restauracji, wspólny wieczór w barze, mecz koszykówki, wieczór Jazzu, zwiedzanie różnych muzeów, pchli targ na Brooklyn’ie, wycieczka na Coney Island, Luna park. W weekendy oferowane są także 1 lub 2 dniowy wycieczki np. do Bostonu lub Waszyngtonu.

Każdego dnia na tablicy ogłoszeń można znaleźć informacje o atrakcjach i wydarzeniach na mieście, takich jak: mecze, festiwale, koncerty, happeningi, filmy, darmowe wejściówki itp.

 


Cena za przykładowy 2 tygodniowy pełny pakiet:

Kurs Standardowy 20 + pokój u rodziny goszczącej ze śniadaniem w lecie + dodatkowe opłaty = 1640$

 

Wpisowe – 130 $

Materiały - 45 $

Opłata za zakwaterowanie – 100 $

Suplement wakacyjny – 40 $/ tyg. 29.04-27.10.2018

Transfer z lotniska ( na życzenie): JFK i La Guardia – 150 $ w jedną stronę

 

Cena za kurs językowy:

Standardowy 20 lekcji/tyg. - 370 $/ tyg.

Pół – Intensywny 22 lekcje/tyg. – 400 $/ tyg.

Biznesowy 22 lekcje/tyg. – 410 $/ tyg.

 

Cena za tygodniowe zakwaterowanie:

 U rodziny goszczącej:

- Pokój 1-os. ze śniadaniem – 340 $/ tyg.

- Pokój 1-os. ze śniadaniem i obiadem – 410 $/ tyg.

- Pokój 2-os. ze śniadaniem – 290 $/ tyg.

- Pokój 2-os. ze śniadaniem i obiadem – 360 $/ tyg.

 

Współdzielone mieszkanie:

- pokój 1-os. mały, bez wyżywienia – 390 $/ tyg.

- pokój 1-os. standardowy, bez wyżywienia – 430 $/ tyg.

- pokój 2-os., bez wyżywienia – 330 $/ tyg.

prev next
 • Budynek w którym mieści się szkoła - Kurs językowy
  Budynek w którym mieści się szkoła - Kurs językowy
 • Sala lekcyjna - Kurs językowy w USA
  Sala lekcyjna - Kurs językowy w USA
 • Klasa - Kurs językowy w USA
  Klasa - Kurs językowy w USA
 • Klasa - Kurs językowy w USA
  Klasa - Kurs językowy w USA
 • Przerwa - Kurs językowy w USA
  Przerwa - Kurs językowy w USA
 • Przerwa - Kurs językowy w USA
  Przerwa - Kurs językowy w USA
 • Szkoła - Kurs językowy w USA
  Szkoła - Kurs językowy w USA
 • Widok z okna w szkole - Kurs językowy w USA
  Widok z okna w szkole - Kurs językowy w USA
 • Kuchnia w szkole - Kurs językowy w USA
  Kuchnia w szkole - Kurs językowy w USA
 • Budynek- Kurs językowy w USA
  Budynek- Kurs językowy w USA
 • Biblioteka - Kurs językowy w USA
  Biblioteka - Kurs językowy w USA