FAQ

Jak wygląda kurs językowy?

Kurs nastawiony jest na praktyczne ćwiczenie języka i aktywność podczas zajęć, dzięki temu kursanci szybko rozwijają wszystkie umiejętności językowe, czyli swobodne mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie.

Rano zazwyczaj odbywają się zajęcia z gramatyki, następnie zajęcia z konwersacji. Po zajęciach szkoła oferuje program dodatkowych zajęć ( opis w następnym punkcie).

Zajęcia prowadzone są w grupach kilku osobowych lub indywidualnie.

Kurs trwa minimum 3 godz. dziennie (15 godz. tygodniowo); lub bardziej intensywny kurs trwa 4 – 6 godzin dziennie (20 – 30 godz. tygodniowo).

Pierwszego dnia odbywa się test sprawdzający poziom języka, dzięki czemu wykładowcy przydzielają nas do odpowiedniej dla naszego poziomu grupy.

Zakwaterowanie na kursie językowym?

Podczas kursu możesz wybrać rodzaj zakwaterowania, który najbardziej Tobie odpowiada, np.:

– Rodzina goszcząca ( np. w Anglii u rodziny angielskiej) – mieszkanie + posiłki. Najczęściej wybierane, ze względu na ciągły kontakt z językiem, na lokalną kuchnię, rodzinną atmosferę.

– Mieszkanie studenckie – jest to zazwyczaj mieszkanie szkoły, w którym jest kilka prywatnych pokoi, wspólna kuchnia i łazienka, a wyżywienie jest we własnym zakresie. Mieszkając z innymi kursantami, nasza przygoda z językiem nie kończy się tylko na zajęciach szkolnych. Jest to świetne rozwiązanie dla niezależnych, ciekawych świata i innych kultur ludzi!

Miejsce zamieszkania zapewnione przez szkołę znajduje się z reguły w odległości ok. 10-40 minut drogi (pieszo lub autobusem) od szkoły. 

W sezonie letnim należy dokonać rezerwacji zakwaterowania jak najwcześniej, tj. najlepiej na kilka miesięcy przed wyjazdem, aby zagwarantować sobie mieszkanie usytuowane bliżej szkoły.

Przyjazd zalecany jest zwykle w niedziele, tak aby móc rozpocząć kurs od poniedziałku i aby gospodarze zdążyli przygotować pokój po wyjeździe poprzedniego kursanta. Dlatego też wyjazd sugerowany jest zwykle w sobotę po zakończeniu kursu w piątek.

Jaki jest koszt kursu językowego?

Ceny kursów są zróżnicowane i zależą w dużej mierze od ich intensywności (ilości godzin tygodniowo), specyfiki, grupy wiekowej, zawartości programu kursu itd.

Średni koszt 1 tygodnia nauki języka angielskiego w ramach standardowego kursu wynosi 220-290 £.

Średni koszt 1 tygodnia nauki języka hiszpańskiego wynosi ok. 140 – 200 €, ale mniej intensywne kursy dostępne są już od 130 € za tydzień nauki.

Ceny indywidualnych lekcji języka angielskiego („One-to-one”) wahają się w granicach 45 – 60 £ za 1 lekcję, a hiszpańskiego – od 25 do 40 € za 1 lekcję.

Szkoły pobierają zazwyczaj także wpisowe („Registration fee” / „Enrollment fee”) jako jednorazową, niezwracaną opłatę w określonej wysokości, niezależnie od długości kursu. Opłata ta jest różna w każdej szkole języka angielskiego i waha się w granicach od 50 do 150 £ (najczęściej wynosi ona ok. 70 £). Szkoły hiszpańskie pobierają zazwyczaj wpisowe w wysokości 65 €.

W przypadku niektórych kursów niezbędne będzie kupienie na miejscu odpowiedniego podręcznika. Jest to z reguły kwota w granicach 20 – 30 £ w przypadku kursów języka angielskiego i ok. 30 € w przypadku kursów języka hiszpańskiego.

Ceny najbardziej typowego zakwaterowania w Wielkiej Brytanii (pojedynczy pokój + śniadanie i obiado-kolacja) wahają się z reguły w granicach 170 – 250 £ za 1 tydzień. Należy wówczas zabrać ze sobą dodatkowo fundusze na 2-gie śniadanie/lunch (ok. 8 £ dziennie). Zakwaterowanie w Londynie jest droższe niż w pozostałych miastach.

Analogicznie, ceny podobnego rodzaju zakwaterowania w Hiszpanii wahają się w granicach 135 -230 € za 1 tydzień.

Szkoły brytyjskie zwykle pobierają opłatę za zorganizowanie zakwaterowania. Wynosi ona z reguły 50 – 90 £. Szkoły hiszpańskie pobierają zazwyczaj wpisowe w wysokości od 65 €.

Wszystkie szkoły oferują także możliwość odbioru kursanta z lotniska i dowiezienie go do miejsca zakwaterowania. I analogicznie – można zamówić transport także w drodze powrotnej na lotnisko. Korzystanie z tej usługi nie jest obowiązkowe. Opłata za tę usługę uzależniona jest głównie od położenia lotniska, na które przylatuje kursant i odległości danego lotniska od miasta. Cena ta z reguły wynosi od 80 do 150 £ w jedną stronę w przypadku lotnisk brytyjskich oraz od 75 do 200 € w przypadku Hiszpanii.

Ceny biletów tanich linii lotniczych i biletów autokarowych są porównywalne ze sobą. Ceny biletów lotniczych są mniej „stabilne” (zależą m.in. od terminu wykupu biletu, dostępności ofert specjalnych itd.).

Możesz sam wykupić polisę ubezpieczeniową lub też zlecić to nam. Możemy Ci zaproponować polisy podstawowe lub rozszerzone – w zależności od indywidualnej potrzeby. Szacunkowy koszt standardowej polisy podstawowej na 2-tygodniowy pobyt w Europie wynosi ok. 50 zł.

Opłaty dodatkowe w wysokości kilkudziesięciu £ tygodniowo za podwyższony standard mogą dotyczyć głównie rodzaju zakwaterowania dla uczestników kursów Business English. W niektórych szkołach pobierany jest także dodatek za sezon letni itp.

Koszty komunikacji miejskiej mogą wynosić kilkanaście £ tygodniowo, w zależności od miasta i od odległości domu od szkoły.

Na bankowe prowizje za przelewy zagraniczne (przelew zaliczki, a następnie reszty całej kwoty na konto szkoły) należy wnieść 130 zł

Warto zaplanować także „kieszonkowe”.

Średni koszt standardowego 2-tygodniowego kursu języka angielskiego i zakwaterowania z wyżywieniem, wpisowego, opłaty za rezerwacje zakwaterowania, prowizji bankowych za przelewy na konto szkoły, zakupu podręcznika i biletów na komunikację miejską wynosi z reguły około 1000-1500 £ + ubezpieczenie i bilety lotnicze/autokarowe. Tym niemniej możliwe są także oferty tańsze niż przedstawiony tu koszt średni.

W przypadku kursów języka hiszpańskiego średni koszt standardowego 2-tygodniowego kursu wynosi z reguły około 950-1200 € + ubezpieczenie i bilety lotnicze/autokarowe. Dostępne są także oferty tańsze niż przedstawiony tu koszt średni.

Napisz lub zadzwoń – przygotujemy dla Ciebie indywidualną propozycję!

Program zajęć dodatkowych?

Program ten, to zajęcia i atrakcje popołudniowe lub wieczorne oferowane przez szkołę. W każdym tygodniu szkoła wywiesza na tablicy informacyjnej propozycje atrakcji na które można się zapisać, są to np.: dodatkowe konwersacje, wspólne oglądanie filmów i dyskusja z komentarzami, i inne zajęcia prowadzone w szkole. Oferowane są także atrakcje w mieście jak: kino, teatr, wycieczki do znanych miejsc z wykładowcą, muzea. Niektóre wyjścia wymagają kupna biletu do kina czy teatru. Podczas weekendów szkoła zazwyczaj organizuje wycieczki do dalszych destynacji, co pozwala na relaks, zwiedzanie i dalszą naukę w luźnym i przyjemnym otoczeniu.

Z własnego doświadczenia wiemy, że kursanci po zajęciach umawiają się na wspólne wyjścia na miasto, do pubów, do restauracji itd. dzięki czemu ćwiczą język bezstresowo, poznając inne kultury w atmosferze wzajemnej ciekawości i śmiechu.

Podróż na kurs językowy?

Służymy pomocą przy zakupie biletów lotniczych.

Ceny biletów tanich linii lotniczych i biletów autokarowych bywają często porównywalne ze sobą. Warto mieć jednak na uwadze przy planowaniu kosztów wyjazdu, że ceny biletów lotniczych są mniej „stabilne” – mogą się zmieniać z dnia na dzień (zależą m.in. od terminu wykupu biletu, dostępności ofert specjalnych itd.).

Szkoły oferują usługę odebrania uczestnika kursu z lotniska i odwiezienia go na powrót na lotnisko po zakończeniu kursu – na życzenie Klienta (korzystanie z tej usługi nie jest obowiązkowe!). Koszt transportu zależy od odległości lotniska od lokalizacji szkoły. Ceny te są więc bardzo zróżnicowane – mogą się wahać od kilkudziesięciu do kilkuset funtów/euro.

Ubezpieczenie na kursie językowym?

Zagraniczne szkoły językowe wymagają zawsze od kursanta wykupienia polisy ubezpieczeniowej jeszcze przed wyjazdem w swoim kraju, lub też na miejscu, od razu po przyjeździe.

Cena polisy zależy od kilku czynników – głównie od planowanego okresu pobytu oraz wariantu polisy (zakres podstawowy lub rozszerzony itp.). Poza polisami standardowymi, istnieje także możliwość wykupienia polisy od konieczności rezygnacji z wyjazdu, która jednak jest zwykle obwarowana bardzo rygorystycznymi warunkami przez firmy ubezpieczeniowe.

W przypadku wyjazdów grupowych możemy otrzymać ceny zniżkowe w towarzystwach ubezpieczeniowych.
Napisz lub zadzwoń – przygotujemy dla Ciebie indywidualną propozycję!

Jak zarezerwować kurs językowy?

W celu dokonania wstępnego rozeznania i wyboru oferty jak najodpowiedniejszego kursu dla Ciebie, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Przygotowana przez nas oferta będzie zawierała informacje  na temat proponowanych opcji kursu, szkoły i zakwaterowania oraz wstępny kosztorys odpowiednio w Funtach/ Euro / Złotówkach.

Po wybraniu przez Ciebie preferowanej opcji, dokonamy wstępnej rezerwacji w szkole językowej i prześlemy Ci przekazane nam przez szkołę językową potwierdzenie rezerwacji miejsca na kursie, a także uzgodnionego z Tobą zakwaterowania.

Następnie  poprosimy Cię o wpłatę zaliczki na podstawie otrzymanego od nas rachunku, lub tez od razu całej kwoty w przypadku krótkiego terminu wyjazdu na kurs – szkoły językowe wymagają zwykle uzupełnienia całkowitej opłaty najpóźniej do jednego miesiąca przed rozpoczęciem kursu.

Opłaty można dokonać w złotówkach lub też w  walucie, w której jest wyceniony  dany kurs – rachunek przygotujemy odpowiednio po uzgodnieniu z Tobą preferowanego przez Ciebie rozwiązania. Przy wystawianiu rachunków i rozliczeniach złotówkowych stosujemy przeliczniki walutowe naszego banku.

Możemy Ci także pomóc znaleźć odpowiednie połączenia lotnicze i zarezerwować  bilet  podróżny, który możesz sam/sama opłacić lub też zlecić to nam.

Jesteśmy pewni, że wyjazd na kurs językowy przyniesie Ci wiele pożytku, wzbogaci Cię o nowe przyjaźnie i kontakty międzynarodowe oraz będzie dla Ciebie wspaniałą przygodą!