KURS JĘZYKOWY W STANACH ZJEDNOCZONYCH – NOWY JORK, BROOKLYN

Szkoła na Brooklyn’ie jest lokalną i niezależną szkołą językową. Zajęcia skupiają się na potrzebach językowych  studentów, wykorzystując nowoczesne środki nauczania i komunikacji. Sale są komfortowe, w pełni wyposażone, nowoczesne z pięknym widokiem na Manhattan. Zajęcia prowadzone są w małych grupach (maksymalnie 10-os. i 12-os. w wakacje ), dzięki czemu poziom zajęć utrzymany jest na wysokim poziomie. Jest także dostęp do wspólnej kuchni (kawa, herbata), „Mac Lab” Sali komputerowej, iPadów oraz bezprzewodowego internetu.

Celem szkoły jest nie tylko nauczanie języka angielskiego ale także zwiedzanie Nowego Jorku – odkrywanie go z różnych stron, smakowanie różnych dań, podziwianie architektury oraz interakcja z otoczeniem.

Szkoła położona jest zaraz za mostem łączącym Brooklyn z Manhattanem, w wieżowcu z którego widać całą zatokę i centrum (34te piętro). Jest tu cicho i bezpiecznie, nie ma tłoku takiego jak w centrum miasta, jest to alternatywna część miasta, gdzie ma miejsce wiele wydarzeń kulturalnych, eventów, festiwali, wieczornych imprez, jest też wiele różno kulturowych restauracji, muzeów, galerii i kin, a jest to zaledwie jeden przystanek metrem od śródmieścia.

·         Wiek: Od 18 lat

·         Średnia wieku: 30 lat

·         Lekcja trwa 45 minut

·         Książki i materiały w cenie

KURSY

Standardowy – 20 lekcji/ tyg.

Kurs uczy praktycznego użycia języka w różnych sytuacjach życiowych, w i poza klasą. Zajęcia obejmują ćwiczenia mówienia, słuchania, pisania i czytania. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu nauczyciel może indywidualnie podejść do każdego kursanta, dając informację zwrotną i radę, jak rozwinąć wiedzę. Zajęcia prowadzone w godzinach: Poniedziałek: 10:00 – 13:15, Wtorek – Piątek: 9:00 – 12:15.

 

Pół-Intensywny – 22 lekcje/ tyg.

Jest to kurs standardowy poszerzony o 3 dodatkowe lekcje konwersacji w tygodniu. Są to zajęcia poruszające tematy np. dotyczące miasta i aktualnych wydarzeń – jest to nauka i ćwiczenie mówienia i zarazem praktyczne poznawanie otoczenia. Zajęcia skupiają się na ćwiczeniu płynności mówienia, poprawnej wymowie, poszerzaniu słownictwa i innych. Zajęcia prowadzone w godzinach: Poniedziałek: 10:00 – 13:15, Wtorek – Czwartek: 9:00 – 14:00, Piątek – 9:00 – 12:15

 

Biznesowy – 23 lekcje/tyg.

Kurs przeznaczony dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych kursantów, którzy potrzebują poznać język biznesu np. po ukończeniu studiów, ludzie biznesu, profesjonaliści. Zajęcia prowadzone w małych grupach, maksymalnie do 8-os. Program odbywa się w tygodniowych modułach i porusza tematy:

Korespondencja biznesowa, pisanie emaili, pisanie raportów, spotkania, międzynarodowa wymiana handlowa, świadomość multikulturowa, networking, marketing, finanse. Zajęcia prowadzone w godzinach: Poniedziałek: 10:00 – 13:15, Wtorek – Czwartek: 9:00 – 14:00, Piątek – 9:00 – 12:15

ZAKWATEROWANIE

U rodziny goszczącej:

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej, w pokoju 1-os. lub 2-os. dla dwóch osób podróżujących razem. Wyżywienie przygotowywane przez rodzinę goszczącą codziennie to śniadanie i obiad, a w weekendy są to trzy posiłki.

Mieszkanie Studenckie:

Położony obok szkoły, oferuje zakwaterowanie w pokojach 1-os. lub 2-os. ze współdzieloną łazienką, kuchnią i salonem.

Akademik:

Budynek znajduje się zaledwie 700 metrów od szkoły, nad brzegiem morza i oferuje zakwaterowanie w 1-os. i 1-os. pokojach z łazienką.

DODATKOWE INFORMACJE

Szkoła organizuje atrakcyjny program pozalekcyjny, w którym biorą udział kursanci i są to gry i zabawy w szkole, wycieczki, wieczorne imprezy itp. Jest to świetna okazja, by ćwiczyć język w luźnej atmosferze, nawiązywać nowe znajomości i zwiedzać miasto. Są to np.: Kino na świeżym powietrzu, wycieczka po Brookyln’ie, wspólny posiłek w restauracji, wspólny wieczór w barze, mecz koszykówki, wieczór Jazzu, zwiedzanie różnych muzeów, pchli targ na Brooklyn’ie, wycieczka na Coney Island, Luna park. W weekendy oferowane są także 1 lub 2 dniowy wycieczki np. do Bostonu lub Waszyngtonu.

Każdego dnia na tablicy ogłoszeń można znaleźć informacje o atrakcjach i wydarzeniach na mieście, takich jak: mecze, festiwale, koncerty, happeningi, filmy, darmowe wejściówki itp.

CENY

Cena za przykładowy 2 tygodniowy pełny pakiet:

Kurs Standardowy 20 + pokój u rodziny goszczącej ze śniadaniem w lecie + dodatkowe opłaty = 1640$

 

Wpisowe – 130 $

Materiały – 45 $ 

Opłata za zakwaterowanie – 100 $

Suplement wakacyjny – 40 $/ tyg. 29.04-27.10.2018

Transfer z lotniska ( na życzenie): JFK i La Guardia – 150 $ w jedną stronę

 

Cena za kurs językowy:

Standardowy 20 lekcji/tyg. – 370 $/ tyg.

Pół – Intensywny 22 lekcje/tyg. – 400 $/ tyg.

Biznesowy 22 lekcje/tyg. – 410 $/ tyg.

 

Cena za tygodniowe zakwaterowanie:

 U rodziny goszczącej:

– Pokój 1-os. ze śniadaniem – 340 $/ tyg.

– Pokój 1-os. ze śniadaniem i obiadem – 410 $/ tyg.

– Pokój 2-os. ze śniadaniem – 290 $/ tyg.

– Pokój 2-os. ze śniadaniem i obiadem – 360 $/ tyg.

 

Współdzielone mieszkanie:

– pokój 1-os. mały, bez wyżywienia – 390 $/ tyg.

– pokój 1-os. standardowy, bez wyżywienia – 430 $/ tyg.

– pokój 2-os., bez wyżywienia – 330 $/ tyg.

9 + 14 =